Wazonik z papierowej wikliny , pleciony splotem spiralnym

Witam Wszystkich odwiedzających.


Cieszę się że jest tak duże zainteresowanie i zaglądacie tu na mój blog który stworzyłam dla tych których interesuje technika plecenia papierową wikliną.
Jak zaczynałam przygodę z tą techniką to problem mój polegał na tym że nie znalazłam bloga na którym miałam wszystko dokładnie opisane jak wykonuje się konkretną pracę.
Skakałam z bloga na blog , to z jednego troszkę to z drugiego troszkę a było to dla mnie męczące bo nie jestem osobą lubiąca spędzać dużo czasu przed komputerem.
Jak już dokładnie doszłam do wprawy postanowiłam stworzyć blog na którym będzie wszystko opisywane krok po kroku to co tworzę. Ten blog ma służyć pomocą dla tych którzy zaczynają tak jak ja zaczynałam od nauki skręcania rureczek po malowanie i wyplatanie różnymi splotami a także że z papierowej wikliny można wyplatać dokładnie wszystko.
Zachęcam Wszystkich do pracy z papierową wikliną , jest ona jak magiczna różdżka która przy dotknięciu tworzy przecudne rzeczy.

Dosyć już pisania i zabieramy się do pracy, a dzisiaj krok po kroku jak wypleść wazonik splotem spiralnym                                                      WYPLATANIE DNA WAZONIKA


Do wyplatania dna wazonika potrzebne na będą cztery długie rureczki , składamy je tak jak na pierwszy zdjęciu następnie zaginamy jedną rureczkę do góry i nią wyplatamy dno wazonika splotem podstawowym rozkładając rureczki w kształt słoneczka

WYPLATANIE ŚCIANKI WAZONIKA SPLOTEM
SPIRALNYM


Przy uzyskaniu odpowiedniej wielkości denka zaczynamy wyplatać splotem spiralnym ściankę wazonika
Zaczynamy od -rureczkę którą wyplataliśmy denko zakładamy na rureczkę stelaży - w tym splocie wyplatamy rureczkami stelażu zaginając je na następną -pokazane na zdjęciu 3 i 4


Na ostatnim zdjęciu chciałam pokazać jak rureczka zaginana powinna równo nachodzić na następną aby splot wyplatany był równiutko 


W połowie wazonik jest węższy więc rureczka zaginana nachodzi na następną bardziej do środka

WYKOŃCZENIE WAZONIKA


Rureczkę zaginaną wsuwamy pod spód zagiętej następnej rureczki , podklejamy klejem- zdjęcie 3 , obcinamy końcówki rureczek


Wypleciony wazonik możemy polakierować , ja pomalowałam go na brązowo bejcą do drewna i polakierowalam lakierem akrylowym.

Pozdrawiam :)

3 komentarze:

 1. Chcę podziękować weronkaa84 za zwrócenie uwagi dotyczącej splotu :) musiałam post wykasować i napisać go ponownie :)
  A to jest moja nauczka za szybkie pisanie postów !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co:) Napracowałaś się:) Nie musiałaś kasować posta, wystarczyło go edytować:) I poprawić tylko słowa "ósemkowy" na "spiralny":) Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Tak mogłam go edytować nawet to zrobiłam ,ale w linku posta widniało ósemkowy a to bardzo głupio wyglądało jak go wkleiłam np. na faccebooku. A post skopiowałam więc jak zwykle wszystko na skróty a muszę przyznać ze temperamentem to jestem bardzo szybką kobitką :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń